NSU 2.0 sanığından Deniz Yücel’e tehdit: “Yapabilseydim sana çok başka şeyler yapardım”

NSU 2.0 imzasıyla gönderilen tehdit mektuplarına ilişkin davada sanık, gazeteci Deniz Yücel’i tehdit etti. Olay, Yücel’in ısrarı sonucunda kayda geçirildi.

    

Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) 2.0 imzasıyla gönderilen tehdit mektuplarına ilişkin görülen davada, sanık Alexander M., şahit olarak duruşmaya katılan gazeteci Deniz Yücel’i tehdit etti. Alexander M., Yücel’in bazı e-mailleri kendisinin gönderip göndermediğine ilişkin sorusuna, “Yapabilseydim sana çok başka şeyler yapardım” şeklinde yanıt verdi. Savcılık 54 yaşındaki zanlıya, 67 farklı vakada hakaret suçlamasının yanı sıra şiddet girişimi ve tehdit suçlamalarını yöneltiyor.

Kendisi de beş tehdit mektubu alan Yücel, mektuplardan ikisinin bu davaya konu olmaması nedeniyle, sanığa bu mektupları yollayanın kendisi olup olmadığını sordu. Deniz Yücel, olaya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sorusunun ardından zanlının tehdit ve hakaretlerinin hâkim tarafından protokole geçilmediğini, ancak kendisinin ısrarından sonra savcılığın olayı kayıt altına aldırdığını ifade etti.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: Twitter

KAYNAK: www.dw.com