Nürnberg Sanat Fabrikası kuruldu: Sanatçı yetiştirecekler

Nürnberg Sanat Fabrikası kuruldu: Sanatçı yetiştirecekler
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.10.2021
81
A+
A-

Devlet tiyatrosu sanatçılarından ve yönetmenlerinden Yavuz İmsel, Nürnberg’de bir kültür-sanat fabrikası kurdu.

Federal Almanya’nın ilk ve tek Türk sineması Rio Palast’ta çalışmalara başlayan yönetmen İmsel “Nürnberg Sanat Fabrikası’nda rejisör Burcu Fırat Uygur ile birlikte çocuklar için yaratıcı drama kursu, tiyatro ve temel oyunculuk kursu ve kamera önü ve arkası kursu verilecek” dedi.

TÜRKÇE BİLMEYEN ALMANLAR…

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’i makamında ziyaret eden İmsel, Türkiye-Almanya arasında işe alım sözleşmesinin 60’ıncı yılı nedeniyle “Türkçe bilmeyen Almanların çalışmak için Türkiye’ye gitse başlarına neler gelir konulu” özel bir oyunun yakın zamanda sahneye konulacağını açıkladı.

Nürnberg’de kurulan Nürnberg Sanat Fabrikası’nın, Ayvalık’ta çalışmalarını sürdüren Ayvalık Kültür Sanat Fabrikası’nın kardeş kuruluşu olduğunu da belirten İmsel, tiyatroya, sanata, kültüre önem verenlere sanat fabrikasının kapılarının açık olacağını belirtti.

Başkonsolos Deniz’e yapılan ziyarette, Devlet Sanatçısı Yavuz İmsel ile birlikte Rio Palast Sineması’nın sahibi Bülent Terzioğlu, rejisör Burcu Fırat Uygur, tiyatro oyuncularından Aylin Yalçınkaya ve Figen Kalkandere hazır bulundu. Nürnberg Sanat Fabrikasıyla ilgili geniş bilgi almak isteyenlerin 0049 151-433 49 394 veya 0911-37300948 numaralı telefonlara başvurabilecekleri belirtildi.

ÖNEM VERENLERE GEREKEN DESTEK VERİLİR

Başkonsolos Serdar Deniz de buluşmada yaptığı açıklamada, kültür ve sanatın insan yaşamının bir parçası olduğunu belirterek, Nürnberg’de yeni kurulan kültür-sanat fabrikası yönetmenine ve oyuncularına başarılar diledi. Deniz, Türk dilinin, kültürünün, tarihinin, sanatının yaygınlaşmasına yönelik başarılı çalışma yapan kişi ve kuruluşlara  gereken desteğin verildiğini kaydetti.

İLHAN BABA – NÜRNBERG

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.