Pandemiden sonra büyük ilgi: Augsburg Futbol Akademisi’ne rekor başvuru oldu

Almanya’nın Augsburg kentinde iki yıldan bu faaliyet gösteren Futbol Akademisi  pandemi nedeniyle çalışmalarına ara vermişti. Yasakların kalkması ile tekrar çalışmalarına kaldığı yerden devam eden akademiye son haftalarda talepler rekor düzeyde arttı.

100’ün üzerinde çocuğun kayıt olmasının ardından yoğun talep üzerine akademideki eğitmen ve antrenör sayısı arttırıldı. 12 lisanslı antrenör nezdinde  çocukların eğitildiği akademinin mimarları Ali Serengil ve Memduh Tunç çalışmalar hakkında özetle şunları söylediler:

“Augsburg Futbol Akademisi sadece futbol değil çocuklara ahlak, disiplini saygı ve çocuklar arasında kaynaşmayı hedefliyor. Farklı ülkelerden ve kültürlerden çocuklara hizmet veren okulumuzda aileler de arkadaşlıklar kuruyorlar. Okulların tatil olması ile birlikte çeşitli etkinlikler arasında günü birlik kamplar ve paskalya tatili boyunca  salon kampları tertipliyoruz.

Lisanslı deneyimli antrönerlerimiz Osman Yalçın, Cihat Uğurlu, Ali Çırakman, Mervan Tunç, Andreas Peter, Rober Mandiç, Matej Rados, Onur Kalfa, Oktay Suçu, Sergen Ergenler, Kadir Güraağaç ile birlikte çalışıyoruz. Ailelerin sunduğu destek de bize güç veriyor.”

HİKMET KONUK – AUGSBURG