PoliTeknik dergisi 8’inci yılına yeni bir kampanyayla girdi: Öğrencilerin Covid-19 yaşantısı nasıl?

PoliTeknik dergisi 8'inci yılına yeni bir kampanyayla girdi Öğrencilerin Covid-19 yaşantısı nasıl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

PoliTeknik dergisinin Zeynel Korkmaz ve uluslararası nitelikteki çalışma grubu, 7’nci yılın son sayısında bir kampanya haberi verdi. Bu kampanya, dünyanın değişik bölgelerinden öğrencilerin salgın deneyimlerinden bir döküm yapmayı hedefliyor.

Öğrenciler, sadece Almanya ve Türkiye’de değil küresel düzeyde korona salgınından nasıl etkilendi? Bunu bizzat öğrencilerden dinlemek üzere Almanya’da 7 yıldır yayımlanan dergi “PoliTeknik”, bir dijital kampanya açtı.

PoliTeknik Yayın Yönetmeni Zeynel Korkmaz, bir açıklama göndererek, “Öğrencilerimize pandemiden ne derece etkilendiklerine dair bir söz hakkı tanımak istiyoruz. Elbette hazırladığımız uluslararası ankete de katılmaları mümkün” dedi.

Korkmaz, ilgilenecek gençleri aşağıdaki linkten ankete katılmaya çağırdı:

Okul Öğrencilerinin CoVID-19 Salgını Deneyimi

7 YIL BİTERKEN

PoliTeknik’in yeni sayısında şu vurgular dikkat çekti.

“PoliTeknik’in 30’uncu sayısı şu an dağıtımda, böylece 7’nci yayın yılımızı da tamamlamış olduk.

Son sayının ana konulardan biri küresel sağlık krizi olarak uzun süredir devam eden Covid-19 pandemisinde öğrencilerin neler yaşadıklarıydı. 12 ülkeden örgün eğitime devam eden ve yükseköğrenim gören öğrencilerin izlenimlerini bir sormaca ile okurlara sunma fırsatı bulduk.

Bir sonraki sayımızda öğrencilere söz hakkı vermeye devam edeceğiz. Bu bağlamda ortaokul ve liselerde Türkçe dersine katılan öğrencilerin ve yükseköğrenim gören gençlerin pandemi deneyimlerine 31. sayıda geniş yer vermek istiyoruz.”

PoliTeknik dergisine ve düzenlediği kampanyaya “politeknik.de” adresinden ulaşıp ayrıntılı bilgi almak mümkün.

YENİ POSTA-DÜSSELDORF