Prens Philip defnedildi: Cenaze törenine 30 kişi katıldı

Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Başkent Londra’ya yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan kaledeki törende cenaze aracına Prens Philip’in çocukları Prens Charles, Andrew ve Edward ile Prenses Anne ve Kraliyet ailesinin diğer üyeleri eşlik etti.

PRENSLERİ, CENAZE DE YAN YANA GETİREMEDİ

Prens William ile Kraliyet’teki görevlerinden ayrılan ve ailesiyle sorunları bulunduğu ifade edilen Prens Harry’nin arasında Prenses Anne’in oğlu Peter Phillips’in yürüdüğü görüldü. Kraliyet ailesinin erkek üyelerinden askeri üniforma yerine sivil kıyafetler giymeleri istendi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi. Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Muhafız alayı ve bazı komutanların en önde bulunduğu korteji, Kraliçe 2. Elizabeth bir otomobille takip etti.

BORİS JOHNSON YERİNİ KRALİYET AİLESİNE VERDİ

Cenaze aracı, Prens Philip’in defnedileceği Saint George Şapeli’ne vardı. Tabutun üzerine Prens Philip’in donanma şapkası ve törenlerde kullanılan donanma subayı kılıcı konuldu.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi. Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze aracına Prens Phillip’in çocukları Prens Charles, Andrew ve Edward ile Prenses Anne ve Kraliyet ailesinin diğer üyeleri eşlik etti.

Şapeldeki dini törende koronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları gereği içeriye sadece 30 kişi alındı. Başbakan Boris Johnson da yerini bir Kraliyet ailesi üyesine verebilmek için törene katılmadı.

ALMAN AKRABALARI DA KATILDI

Kraliçe’nin tek başına oturduğu törende Prens Philip’in 3 Alman akrabası da yer aldı. Törende saygı duruşunda bulunuldu, top atışları yapıldı. Prens Philip’in cenazesinin şapelde defnedilmesiyle tören sona erdi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi. Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi’nde cenaze töreni düzenlendi..

Kraliyet ailesinin talebine rağmen bazı kişilerin cenaze töreni için Windsor Kalesi’ne geldiği görüldü. Prens Philip, 9 Nisan’da 99 yaşında hayatını kaybetmişti.

YENİ POSTA – LONDRA

FOTO: A.A.