Profesyonel boksta yeni yıldızlar: Volkan Gökçek, Münih’te

Türk boks kulübü EC BOXİNG forması altında eldiven giyen Volkan Gökçek, 20 Kasım cumartesi akşamı Almanya’nın Münih kentinde ringe çıkacak. Eski dünya şampiyonlarından Igor Michalkin de aynı gece eldiven giyecek olan sporcular arasında yer alacak. 

 

Amatör boksta zirve basamaklarını hızlı adımlarla çıkan sporcu Vomkan Gökçek, bugüne kadar sekiz maçta hiç yenilgi yüzü görmezken, birçok yenilgisiz boksöre de ilk yenilgisini tattırarak dünya boks otoritelerinin dikkatini çekmeyi başardı.

 

“TÜM GÜCÜMÜZLE DESKETLİYORUZ“

Gökçek’in menajeri ve EC BOXİNG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, profesyonel boksta ülkemize dünya şampiyonluğu yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Volkan’ı bu hedefe en yakın boksör olarak görüyorum. Bu nedenle kendisine her türlü imkânı sağlayarak, yükselmesi için gözümüzü budaktan sakınmıyoruz. Önümüzü kesmeye çalışanlara da gereken tepkiyi göteriyoruz. Geçtiğimiz yıl Fransa’da yaptığımız bir karşılaşma’da Volkan, maçı bariz bir üstünlük ile kazanmasına rağmen rakibin elini havaya kaldırarak galip olarak ilan etmişlerdi. Ben ekibimle birlikte gereken müdahaleyi yaptım ve karara itiraz ederek, Volkan’ı yeniden kazanan olarak ilan ettirdim.” 

“MOTİVASYONU TAMDIR”

EC BOXİNG spor kulübü baş antrenörü Bülent Başer, antrenmanların çok iyi gittiğini vurgulayarak, “Gerek Volkan ve gerekse Igor çok iyi bir konsantrasyon içindeler. Verdiğim programları yerli yerinde uyguluyor ve disiplini bozmuyorlar. Şu ana kadar her şey iyi gitti ve maç günü de yeniden tarih yazacağımızdan eminim. Bizim hedefimiz çok büyük o yüzden durmak yok yola devam felsefesiyle var gücümüzle idmanlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, bu güne kadar çıktığı sekiz maçın altısını nakavtla olmak üzere hepsini kazanan Volkan’ın iyi bir karneye sahip olduğunu vurgulayarak, “Aynı gece eski dünya şampiyonlarımızdan Levent Çukur’un oğlu Emre de Kıtalar Arası Şampiyonluk maçına çıkacak. Her iki boksörümüze de güvenimiz tamdır” dedi.

YENİ POSTA – MÜNİH