Sacher otelinin 30 yıllık çalışanı: Oteli 1 milyon avro nasıl çarptı?

Sacher otelinin 30 yıllık çalışanı: Oteli 1 milyon avro nasıl çarptı?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Dünyaca ünlü Sacher Oteli’nin kadın elemanı 30 yıl çalıştığı lüks otelin hesaplarından aylarca para çekti, kimse fark etmedi.

Viyana’nın opera binası karşısında dünyaca ünlü lüks asırlık oteli Sacher’in bir çalışanı, aylarca şirket hesabından kendi hesabına para gönderdi. 30 yıldır şirket bünyesinde görev yapan 49 yaşındaki kadının neden olduğu zararın 1  milyon avrodan fazla olduğu belirlendi.

Mahkemesi süren olayda, oğlunun lüks yaşamını finanse etmekte güçlük çeken eski Sacher çalışanı, paraları 2020 yılı boyunca kendi hesabına geçirdiğini, “ancak buna mecbur kaldığını” belirtti.

Oğlunun, kendisine, borçları nedeniyle tehdit edildiğini ve ölüm tehlikesi altında olduğunu söylediğini ileri süren eski Sacher çalışanı, 2020’nin nisan ayından yıl sonuna kadar şirketin hesabından kendi hesabına 1 milyon 76 bin avro para gönderdiğini itiraf etti. Otel yönetimi bu ödemelerin farkına Ocak 2021’de varabildi ve suç duyurusunda bulundu.

Okulu bitirdikten sonra girdiği şirkette 30 yıl aralıksız çalışan, bu olayla birlikte iş sözleşmesi feshedilen kadın çalışanla üzerine geçirdiği bu paraların geri ödenmesi için anlaşma sağlandı. Ancak otelin uğradığı zararın büyük olması nedeniyle zanlıyı 1 yılla 10 yıl arasında değişebilecek bir hapis cezası bekliyor.

YENİ POSTA – VİYANA

Kaynak: www.yenivatan.at