Şaşırttı: Erdoğan’dan Kaşıkçı sonrası Suudi Arabistan’a ilk ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şubat ayında Suudi Arabistan’a gideceğini açıkladı. Bu, Erdoğan’ın 2018 yılında işlenen Kaşıkçı cinayeti sonrası Suudi Arabistan’a gerçekleştireceği ilk ziyaret olacak.

    

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İstanbul’da düzenlediği  etkinliğin çıkışında, Suudi Arabistan’la Türkiye arasındaki ihracat sorununu çözmesini isteyen bir iş kadınına verdiği yanıtta, “Tamam da, dur bakalım. Şu anda şubatta beni bekliyor. Söz verdi, ben de şubatta Suudi Arabistan’a ziyaretimi yapacağım” dedi.

Bu ziyaret, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim 2018’de öldürülmesinin ardından Erdoğan  tarafından Suudi Arabistan’a düzenlenen ilk ziyaret olacak.

Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi, Ankara ile Riyad arasındaki çalkantılı ilişkilerin daha da bozulmasına neden olmuştu. Erdoğan, bu cinayetin sorumlusu olarak doğrudan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın adını hiçbir zaman anmasa da olayla ilgili olarak üst düzey Suudi yetkilileri suçlamıştı.

Haberin devamı için tıklayın:

https://www.dw.com/tr/erdoğandan-kaşıkçı-sonrası-suudi-arabistana-ilk-ziyaret/a-60319838

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA