Sezen Aksu’nun yanıt verdiği şiir çok sayıda dile çevrildi

Sezen Aksu’nun yanıt verdiği şiir çok sayıda dile çevrildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.01.2022
4
A+
A-

Sezen Aksu eleştirilere “Sen beni üzemezsin” mesajı içeren “Avcı” şiiri ile yanıt verirken, söz konusu şiir 30’dan fazla dile çevrilerek, sosyal medyada paylaşıldı. 

    

Beş yıl önce seslendirdiği bir şarkının sözleri nedeniyle hedefe konulan şarkıcı Sezen Aksu’nun eleştirilere yanıt verdiği “Avcı” adlı şiiri 30’dan fazla dile çevrilirken, sosyal medya paylaşımlarıyla Aksu’ya destek sürdü.

Sezen Aksu’nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkıda yer alan “Binmişiz bir alâmete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” şeklindeki ifadeler muhafazakâr çevrelerde eleştirilere neden olmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Aksu’nun adını vermeden sert tepki göstermişti. 

Danışmanı tarafından basın mensuplarıyla paylaşılan ve Facebook hesabında yayınlanan açıklamada, Aksu önce kendisine destek verenlere teşekkür etti. Aksu şu ifadeleri paylaştı:

“Merhaba, öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim. Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket. Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz.”

Sezen Aksu, paylaşımında, “Mesela 2010’da şu şarkıyı yazmışım” dedi ve “Hop Dedik” isimli şarkının sözlerine yer verdi.

YENİ POSTA – ANKARA

KAYNAK: www.dw.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.