Sosyal medyada Ünsal Arık-Hamza Yerlikaya kavgası: “Tasma takıp köpek gibi gezdiririm seni”

Sosyal medyada Ünsal Arık-Hamza Yerlikaya kavgası: “Tasma takıp köpek gibi gezdiririm seni”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.06.2021
33
A+
A-

Avrupa Şampiyonu Ünsal Arık, Türkiye’den yapılan bir başvuru ile boks lisansının tehlikede olduğunu Twitter’dan duyurunca eski güreşçi ve AKP’li siyasetçi Hamza Yerlikaya bir Tweet atarak “Kundi” ve “Müptezel” dedi. Bunun üzerine Ünsal Arık bir video çekerek Yerlikaya’ya “Tasma takıp köpek gibi gezdiririm seni” yanıtını verdi.

Söylediği her söz olay olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret davası süren Avrupa Boks Şampiyonu Ünsal Arık boks lisansının iptal edilmesi için Türkiye’den başvuru yapıldığını Twitter’dan hesabından açıkladı.

 

“ONLAR HER YOLU DENİYOR AMA…”

Arık yaptığı paylaşımda, “Lisansımın alınması için Türkiye’den başvuru gelmiş. Kariyerimi bitirmek böylece susturmak istiyorlar. Tam olarak kimden yakında öğreniriz! Onlar her yolu deniyor ama bizim kitle bir sporcusuna sahip çıkamıyor hangisine üzüleyim ben de bilmiyorum yazıklar olsun” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine eski güreşçi ve AKP’li politikacı Hamza Yerlikaya şu hakaret dolu mesajı paylaştı:

“HANGİ BAYRAĞA HİZMET ETTİĞİN BELLİ DEĞİL”

Sen ne kadar zekası geri birisin. Hangi bayrağa hizmet ettiğin belli değil Ünsal Arık. Bizim memlekette senin gibilere Kundi, müptezel derler.”

Hamza Yerlikaya’ya Ünsal Arık da çektiği video ile şu yanıtı verdi:

“TÜRK BAYRAĞI! SENİN SATTIĞIN BAYRAK”

“Vay Hamza Yerlikaya, demek benim hangi bayrağı temsil ettiğim belli değilmiş. Evet sen o bayrağı tanıyamazsın. Türk bayrağı, senin sattığın bayrak. Sporcu olarak biraz adam yerine koyardım seni ama şu anda babanın yaptığı bir dakikalık hata yüzünden ve attığın bu laf yüzünden  seninle diyaloğa giriyorum. Ulan sahte diplomalı, ulan ülkesini, milletini, sülalesini, vatanını, milletini, vatanı, toprağını, bayrağını para için satan sen pis yalaka bana laf atamazsın. Ben ülkeme, ben o toprağıma bir gün geri döneceğim. Ata’sına Anıtkabir’de kemerini veren Ünsal Arık o benim. Bunu unutma geleceğim o bankanın önüne hapiste olmazsan tasma takıp köpek gibi gezdireceğim seni. Ben geldikten sonra sen oranın ancak köpeği olursun. Kulağına küpe olsun bu laflarım.”

Öte yandan sürekli ölüm tehditleri alan ve “Bir gün öldürülürsem bilin ki bunu Tayyipçiler yaptı” diyen Ünsal Arık, 6 Haziran’da Augsburg şehrinde çıktığı maçta Bosnalı rakibi Slavisa Miodrag’ı yenmiş, ardından da galibiyetini “Türkiye’de ezilen ve zulüm gören insanlara adadığını” söylemişti. Arık, “Her yumruk ülkemde ezilen, yemeğini çöplükten toplayan herkese… bütün vatanım ve bayrağım için… Her yumruk Tayyip’e” demişti.

Ünsal Arık, Dünya Boks Şampiyonu unvanıyla 2019 yılında Türkiye adına çıktığı WBC orta sıklet maçını da kazanarak Asya Şampiyonu olmuştu.

HER MAÇTA AYRI MESAJ

 

Bir boks maçına “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle çıkan ve bir anda AKP çevreleri tarafından şimşekleri üzerine çeken, daha sonra ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı şarkı yaparak tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Ünsal Arık, kısa bir süre önce de ringlere “128 milyar dolar nerede?” yazılı tişörtüyle çıkmıştı. “Neden söz konusu tişört ile maça çıktığı” yönündeki sorulara ise ”Herkese terörist, vatan haini diyenlere asıl terörist, hırsız, vatan haini kimmiş ona dikkat çekmek istedim” yanıtını vermişti. Giydiği tişörtlerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesajlar ileten Avrupa Şampiyonu boksör Ünsal Arık 6 Haziran’da Bosnalı rakibi Slavisa Miodrag ile çıktığı kaşrılaşmada da “Tayyip, Hazır ol Siliviri Soğuktur” yazan tişörtünü giymişti.

“BENİ SUSTURMAK İSTİYORLAR”

Diğer taraftan Ünsal Arık daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye’de hakkındaki suçlamalara işaret ederek “Muhalif açıklamalar yaptığım için beni susturmak istiyorlar. Bunun başka bir açıklaması yok” diye konuşmuştu. Anayasa referandumundan kısa bir süre önce Erdoğan’a “bel altı şiir” yazdığı için davalık olan Alman komedyen Jan Böhmermann’a “#Erdocan’t” yazılı tişörtle konuk olan Arık, “Beni, Erdoğan’ı eleştirdiğim için tehdit ediyorlar. Aileme tehditler geliyor. Şu anda Türkiye’ye giremiyorum” demiş ve sandıkta “Hayır” denilmesi için çağrı yapmıştı.

Ünsal Arık geçen mayıs ayında ise koronaya yakalanmış, hastalık ağır seyredince hastanede tedavisi gerçekleştirilmişti. 

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: Twitter

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.