Sporda ırkçılık: Alman Milli Takımı sahayı terk etti

thumbs_b_c_32c6f5d24018895de6202997022a1fab
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Alman Olimpik Milli Futbol Takımı, 2020 Tokyo Oyunları için bulunduğu Japonya’da Honduras ile oynadığı hazırlık maçında ırkçılık nedeniyle sahayı terk etti.

Almanya’nın Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek futbol takımının son hazırlık maçı, sahada yaşandığı açıklanan bir ırkçılık olayı nedeniyle tamamlanamadı.

Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB) Twitter’dan duyurduğu olayda, Alman Olimpik Milli Futbol Takımı oyuncusu Jordan Torunarigha’nın Honduraslı bir rakibinin ırkçı söylemine maruz kaldığı açıklandı. DFB, bu olay nedeniyle Alman oyuncuların sahayı terk ettiğini belirtti. Wakayama kentindeki maçın normal süresinin bitimine beş dakika kala gerçekleşen olay sırasında skorun 1-1 olduğu bildirildi. Olayın ardından Alman Olimpik Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Stefan Kuntz, “Oyuncularımızdan biri ırkçılığa maruz kaldığında oynamaya devam etmek bir seçenek değildir” açıklamasında bulundu.

Torunarigha’nın formasını giydiği Hertha Berlin kulübü de Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Tek doğru karar bu” tepkisini göstererek 23 yaşındaki futbolcuya destek oldu.

YENİ POSTA – BERLİN

Kaynak: www.dw.com