Steinmeier ikinci Cumhurbaşkanlığı dönemine hazırlanıyor

Steinmeier ikinci Cumhurbaşkanlığı dönemine hazırlanıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.01.2022
Düzenleme: 05.01.2022 11:12
9
A+
A-

Almanya’da koalisyon hükümetindeki üç partinin de desteğini alan Frank-Walter Steinmeier, Almanya Cumhurbaşkanlığı görevindeki ikinci dönemine hazırlanıyor. 

    

Federal Almanya’da koalisyon ortaklarından Yeşiller Partisi de Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’ın bir dönem daha görev yapmasına yeşil ışık yaktı.

Yeşiller Eşbaşkanları Robert Habeck ve Annalena Baerbock tarafından yapılan ve diğer üst düzey parti mensuplarınca da imzalanan ortak açıklamada, “Frank-Walter Steinmeier ilk döneminde ülkemize harika bir hizmet veren son derece saygıdeğer ve çok iyi bir federal cumhurbaşkanıdır” denildi.

Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi olan ve Yeşiller’in bu açıklamasıyla birlikte tüm koalisyon partilerinin desteğini toplamayı başaran Steinmeier, 2017’den beri Almanya Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürüyor. Daha önce koalisyon ortaklarından Hür Demokrat Parti (FDP) de Steinmeier’e desteğini açıklamıştı.

Hıristiyan Demokrat ve Sosyal Birlik (CDU / CSU) ittifakının da Steinmeier’e destek vermesi bekleniyor.

Steinmeier’ın Federal Seçiciler Kurulu’nun 13 Şubat’ta gerçekleştireceği oturumda yeniden cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

YENİ POSTA – BERLİN

Kaynak: www.dw.com

FOTO: AA

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.