Stres mi? Çekya Cumhurbaşkanı Miloş Zeman hastanelik oldu

Çekya’da Cumhurbaşkanı Miloş Zeman hastaneye kaldırıldı. Seçimlerin ardından yeni hükümet kurulması için yapılacak görüşmelerde önemli bir rol oynamaya hazırlanan Zeman, yoğun bakımda tedavi görüyor.

Çekya’da geçen cuma ve vumartesi günü düzenlenen genel seçimlerin ardından başlayan hükümet kurma sürecinde önemli bir rolü bulunan Cumhurbaşkanı Miloş Zeman hastaneye kaldırıldı.

Başkent Prag’daki bir askeri hastanede tedavi altına alınan 77 yaşındaki Zeman’ın rahatsızlığının ne olduğu kamuoyuna açıklanmadı.

Hastanenin yöneticisi Miroslav Zavoral, “Biz teşhisi kesin olarak koyduk. Teşhisimiz doğrultusunda tedaviye de başladık” ifadesini kullanırken koydukları teşhisi kamuoyuna açıklama yetkisi olmadığını söyledi.

Zavoral, yoğun bakımda tedavi gören Çek liderin rahatsızlığının ne derece ciddi olduğu konusunda da açıklama yaptı. Ancak Zeman’ın ambulansla hastaneye getirildiğinde bilincinin yerinde olmadığı ve kafasının başka biri tarafından tutulduğu görüldü.

Yeni başbakan adayını belirleme rolüne sahip olan Zeman, hastaneye kaldırılmadan kısa süre önce seçimlerden yenilgiyle ayrılan Başbakan Andrej Babiş ile bir araya gelmişti.

YENİ POSTA – PRAG

FOTO: AA

Kaynak: www.dw.com