Stuttgart’ ta “Dostlar Beni Hatırlasın”: Âşık Veysel’i anma konserine büyük ilgi

Stuttgart’ ta “Dostlar Beni Hatırlasın”: Âşık Veysel’i anma konserine büyük ilgi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.03.2022
Düzenleme: 29.03.2022 11:34
47
A+
A-

Anadolu’nun büyük halk ozanlarından Âşık Veysel Şatıroğlu, geride bıraktığı unutulmaz eserleri ve yürek burkan hayat hikâyesi ile Almanya’da anıldı. Konsere seyirci adeta akın etti, yer yer izdihamı andıran sahneler yaşandı.

“Dostlar Beni Hatırlasın“ adlı anma konseri, Stuttgart kentinin önde gelen kültür ve kongre sarayı Liedehalle’deki Mozart Salonu’nda büyük tezahürat ve alkışlar eşliğinde gerçekleşti. Derya Bektaş yönetimindeki müzik okulu KlangOase ve Ahmet Gül’ün Başkanlığı’nı yürüttüğü Gül Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve Stuttgart Belediyesi’nin desteklediği anma konserinde misafir solist TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Adile Kurt Karatepe sahne aldı.

 

 

 

Pelin Bayrak’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede gazeteci Oktan Erdikmen hikâyeler bölümünde yer aldı. Şiirleri ise Ramazan Kenar seslendirdi. Âşıklık geleneğimizin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Âşık Veysel anısına düzenlenen gecede bağlamada Alper Oflaz, gitarda Ender Berkay Temel, kavalda Tayfun Durak, viyolonsel Hüseyin Emre Güçlü, piyanoda Alper Arıcı, perküsyonda ise Mert Eylem Sezgin, solistler Hülya Kurnaz Gülbahar, Yasemin Kızıl, Gülseren Akkoyunlu, Hüseyin Akkaya, Yılmaz Ceylan, Müslüm Kadir’e Derya Bektaş yönetiminde eşlik etti.

Âşık Veysel anma konserinin sonunda seyirci, sanatçıları ayakta alkışladı.

YENİ POSTA – STUTTGART

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.