Stuttgart’taki Çağdaş Sahne’de “Lüküs Hayat“ ile “Ustalara Saygı“ videosu

Çağdaş Sahne Stuttgart oyuncuları Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir video klip yayınladı. Topluluk “Lüküs Hayat” opereti ve “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”ndan birer bölüm eşliğinde Yıldız Kenter’den Tuncel Kurtiz’e dek Türk tiyatrosuna emek veren ustalara saygı duruşunda bulundu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme ÇYDD Baden-Württemberg’in bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro topluluğu “Çağdaş Sahne Stuttgart” Cemal Reşit Rey ve Ekrem Reşit Rey‘in “Lüküs Hayat“ operetini seslendirdi, Haldun Taner’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” tiradını sundu.

ELİF ŞAHİN VE ORHUN ŞEMİN YÖNETTİ

Video klipte müzik yönetmenliğini uluslararası üne sahip Elif Şahin, klibin yönetmenliğini ise TRT spikerlerinden Orhun Şemin üstlendi.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

 Aynı zamanda Çağdaş Sahne topluluğunun çalıştırıcıları da olan Elif Şahin ve Orhun Şemin tüm amatör oyuncularla birlikte kameraların karşısına geçerek Türk tiyatrosuna baştan bu yana emek veren ve aramızdan ayrılan usta oyunculara “selam çaktılar“.

MÜNİR ÖZKUL, İSMAİL DÜMBÜLLÜ, LEVENT KIRCA, AFİFE JALE, YILDIZ KENTER…

“Ustalara Saygı“ adını taşıyan klipte Türk tiyatrosunun usta isimleri İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü, Nejat Uygur, Erol Günaydın, Zeki Alasya, Mehmet akan, Rasim Öztekin, Ayşen Guruda, Halit Akçatepe, Afife Jale, Bedia Muvahhit, Tuncel Kurtiz, Nisa Serezli , Adile Naşit, Selim Naşit Özcan, Levent Kırca, Gülriz Sururi, Engin Cezzar, Yıldız Kenter, Muhsin Ertuğrul fotoğrafları ile yer aldı. Öte yandan Çağdaş Sahne Stuttgart pandemi önlemleri kapsamında provalarına ara vermesine karşın sosyal medyada farklı etkinlikler ve çalışmalarla seyirci ile buluşmaya devam ediyor.

YENİ POSTA – STUTTGART