Teknik nakavt: Ali Eren, ABD’de bir zafere daha imza attı

Türk boksunun parlayan yıldızlarından ağır sıklet Ali Eren Demirezen, Amerika Hollywood’da çıktığı zorlu maçta Amerikalı rakibini devirerek muhteşem bir zafere imza attı. Karşılaşmanın ardından ringe çıkan efsane boksör Muhammed Ali’nin eşi Belinda Body, “Eşimin adını ringlerde yeniden yaşatacak bir boksör Türkiye’den çıktığı için çok mutluyum” dedi.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali’nin eşi Belinda Body’nin sarılıp öperek ringe gönderdiği Ali Eren Demirezen, Amerikalı Gerald Washington karşısında muhteşem bir maç çıkardı. Güçlü rakibini perişan eden sporcumuz karşılaşmayı teknik nakavt ile kazandı.

Boks dünyasında büyük yankı uyandıran bu zaferin ardından sporcumuza arka arkaya teklifler yağmaya başladı. Sporcumuzun promotörü ve EC BOXİNG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, Amerika’da çıkardığı üç boksörünün de büyük başarıya imza attığını belirterek, “Ali’nin performansından çok memnun kaldım. Büyük başarılara imza atacağını bu karşılaşma ile ıspatladı. Kendisiyle gurur duyuyorum. Yine boksörlerimizden Viktor Faust da muhteşem bir nakavt ile güçlü rakibini yendi. Kıran kırana geçen bu maç Amerika’da yılın maçı olarak görülüyor şu an. Ayrıca yine boksörlerimizden Christian Hammer, son anda bir boksörün korona olması nedeniyle ringe çıktı. Hazırlıklı olmamasına rağmen iyi bir mücadele verdi” diye konuştu. 

“ZORLU ANTRENMANLARLA ZAFERE ULAŞTIK”

EC BOXİNG baş antrenörü Bülent Başer, Amerika maçlarına çok iyi hazırlandıklarını ve bunun meyvelerini aldıklarını vurgulayarak, “Amerika’daki maçların kolay olmadığını ve orada sadece hak edenin kazandığını tüm dünya bilir. Biz de bu bilinçle çok zorlu antrenmanlar yaparak, kan-ter akıttık. Sporcularım da verdiğim taktikleri tam olarak yerine getirdiler ve gurur duyabileceğimiz büyük zaferlerle Amerika’dan ayrıldık. Bundan sonraki karşılaşmaların daha da büyük performans istediğinin bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, bu sonuçlarla Ali Eren Demirezen’in on altı maçın on ikisini nakavtla olmak üzere on beşini kazanarak büyük bir zafere imza attığını ve dünya sıralamasında 26’ncı sıraya yerleştiğini belirtti. Yine kulüp boksörlerinden Viktor Faust’un dokuz maçın yedisi nakavt olmak üzere hepsini kazanarak muhteşem bir karneye sahip olduğunu vurgulayan Alyaz, Viktor Faust’un dokuz maçta dünya sıralamasında 63’üncü sıraya yerleştiğini ve bunun boks dünyasında mucizevi bir başarı olduğunun altını çizdi. 

YENİ POSTA – HAMBURG