Tüm aşı kampanyalarına rağmen: Avrupa bir kez daha korona kıskacında

Koronavirüs Avrupa’yı bir kez daha kıskacına aldı. Güçlü aşı kampanyaları ve sıkı korona tedbirlerine rağmen vaka sayıları hızla tırmanmaya devam ediyor. Neden? Nasıl?

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Son dönemde bir konu açıklık kazandı: Koronavirüsle mücadelede, aşılama oranları birbirine benzeyen ülkeleri bu salgın farklı biçimlerde etkiliyor. Güçlendirici aşı da denen üçüncü doz takviye aşılarına karşın hızla çoğalan vakaların önüne geçilemeyen Avrupa’da neler oluyor? Avrupa’da pandemi toplum ve sağlık sistemi üzerinde hâlâ ciddi etkilere sahip olmaya devam ediyor. Koronavirüs kıtada tuhaf zikzaklar çiziyor ve henüz kimse bu zikzakların nedenini açıklayabilmiş değil.

Yeni Posta gazetesinin YouTube kanalında yayınlanan “Kadın Sözü ile Avrupa” adlı programda pandemi ile mücadelede bir türlü zafer kazanılamayan korona krizinin Avrupa’ya yansımaları, aşı kampanyalarında son durum ve yeniden sertleştirilen korona tedbirleri ve korona eylemleri ele alındı.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Yeni Posta Birleşik Krallık Temsilcisi Gözde Sapanlı’nın yönetiminde gerçekleştirilen programda konuşmacılar arasında Bologna’dan Serbest Ada Genel Yayın Yönetmeni Birgül Göker Perdisa, Essen’den Serbest Ada ve Yeni Posta yazarı Çağla Sorgun, İsveç’ten serbest gazeteci Seda Şanlıer ile Brüksel’den BinFikir gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serpil Aygün yer aldı.

YENİ POSTA – STUTTGART

FOTO:  Denis Jung on Unsplash