Turkuaz’dan dayanışma konseri: Türk müzik grupları Türkiye için sahnede 

Yüzyılın en büyük felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Avrupa’dan da düzenlenen etkinliklerle dayanışma sürüyor.

Almanya’da birbirinden farklı tarzlarıyla ad yapan Türk müzik grupları deprem bölgelerinde yaşayan insanlarımızla dayanışmak için kültür ve sanat kuruluşu Turkuaz e.V’nın organizasyonuyla 1 Nisan cumartesi günü Stuttgart’ta sahne alacak.

Kentin en seçkin merkezlerinden kültür ve kongre sarayı Liederhalle’deki Silcher Saal salonunda gerçekleşecek  dayanışma konserinde Kanada Band, Minor Circle, Siyah, Ufuk Gacipa & Friends şarkılarını Türkiye için çalıp, söyleyecek.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Tiyatro oyuncusu ve yazar Ruhsar Gümüşdal’ın sunumuyla Berliner Platz 1-3, 70174 Stuttgart adresindeki konser saat 18:30’da başlayacak. Giriş ücreti yerine “bağış” alınacak olan gecede konserin tüm geliri depremzedelere bağışlanacak.

Giriş ücreti yerine “bağış” alınacak olan gecede konserin tüm geliri UCİM’in (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) yeni projesi olan depremzede çocukların psikolojik desteği için bağışlanacak. 

Bağış için banka hesap numarası şöyle:

Turkuaz e.V. Stuttgart
DE95 6009 01000397 0830 09
Verwendungszweck: Spende_Erdbeben_Türkei

 

 

YENİ POSTA – STUTTGART

FOTO: Bruno by unsplash.com