Ulm Alevi Cemevi inşaatı ilerliyor: “Bin olalım, evimizi kuralım”

Ulm Alevi Cemevi’nin giderek yükseldiği, birlik ve beraberlik içinde bu kültür ve ibadet yerinin de gerçek işlevine kavuşacağı, ancak yeni bir destek gerektiği bildirildi.

Ulm’da Alevi Cemevi girişimin için açılan bağış kampanyasına Alevi toplumunun beklenen desteği verdiği, ancak inşaatın tamamlanabilmesi için daha desteğe ihtiyacı olduğunu belirtildi. Cemevi yönetim kurulu, konu hakkında açıklamalarda bulundu:

“Sevgili Canlar,

Hepinizin bildiği gibi uzun zamandır çalışması yapılan Ulm Alevi Cem Evi’nin inşaatı hızla devam etmektedir. Ulm Cem Evi’nin inşaat resimlerine AKM Ulm internet sitesinde bakabilirsiniz: www.aleviulm.de.

Çalışma ve kampanyamız, tüm canlara ulaşmak için var olan bütün imkânlar kullanılarak devam etmekte ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi yasak ve kısıtlamaları nedeniyle üyelerimize, dost kurum, kuruluş ve işletmelere ulaşmamız sorun olmakta, hızımızı yavaşlatmaktadır.

Cem evlerimiz kendi öz gücümüzle, halkın bağıs, yardım, etkinlik ve üye aidatlarıyla ayakta durmaya çalışan inanç, kültür ve ibadet yerlerimizdir. Sizin de bildiğiniz gibi başka gelir ve kaynaklarımız yoktur. Bu anlamda birlikte Ulm Cem Evi’mize sahip çıkmaya ‘Bir katalım bin olalım evimizi kuralım’ kampanyasına destek vermeye cağrıyoruz. Hep birlikte daha güzel yarınlar için el ele sağlıklı, umutlu ve inançlı olmanız dileğiyle sevgiler, saygılar.

Lokmalarınız kabul, Hızır yardımcımız ola.

Aşk ile…

AKM Ulm Yönetim Kurulu”

YENİ POSTA – ULM