Ulm Alevi Kültür Merkezi: Yeni cemevi umut verdi

Ulm Alevi Kültür Merkezi: Yeni cemevi umut verdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.10.2022
5
A+
A-

Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) uzun yıllar kullandıkları kendilerine ait eski binayı yıkarak yerine yeni bir bina kurdu.

Resmi açılışını çok sayıda davetli önünde gerçekleştiren Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM)’nin açılışında Ulm Belediye Başkanı Gunter Czisch de hazır bulundu. Ulm ve çevresindeki Alevi toplumunun gururlandığı, Herrlinger Str. 83 adresinde yeni inşa edilen derneğin açılışına çok sayıda davetli topluluğu katıldı. Davetli göçmen ve Alman kurum temsilcileri yeni binanın yapımında emeği geçenleri tebrik ettiler.

Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Başkanı Kaan Yalçın, Başkan Yardımcı Cevat Seven ile yönetim kurulu üyeleri konuklarıyla tek tek ilgilenerek katılımlarından ötürü kendilerine teşekkür ettiler.

Toplantıya Ulm Belediye Başkanı Gunter Czisch’in yanı sıra, Yeşiller Eyalet Milletvekili Michael Joukov-Schwelling, Ulm Şehir Meclisi üyesi Yeşil politikacı Banu Cengiz Öner, Sol Parti’den (Die Linke) Mustafa Süslü, Illertissen SPD Başkanı ve Belediye Meclisi üyesi Kasım Kocakaplan, AABF yönetiminden Gülay Kurtyiğit, DİTİB Ulm Başkanı Hasan Yıldız, Güney Almanya Alevi Kültür Merkezleri’nden yöneticiler katıldı.

Açılış toplantısının sunumunu Şirin Eral-Ok ve Ulaş Özer birlikte yaptılar. Ulm Belediye Başkanı Gunter Czisch yaptığı konuşmada Ulm kentinde bulunan herkesin gurur duyacağı bu merkeze Ulm Belediyesi olarak manevi desteklerinin yanı sıra maddi destekte de bulunacaklarını ifade etti.

Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Başkanı Kaan Yalçın, yeni binanın yapım sürecini anlatarak, katkı sunan herkese teşekkür etti.

AABF Baden-Württemberg İnanç Kurulu’ndan Hüseyin Kazımoğlu Alevi inancı ve yaşamı hakkında Almanca ve Türkçe bilgilendirme sunumu yaptı. AKM Ulm Kadınlar Korosu toplantıya müziğiyle katkıda bulunurken, saz ustası Caner Karakuş ve saz grubu da ilgiyle izlenen bir performans gerçekleştirdi.

Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) açılışına katılan davetliler, açık büfe ikramı ile programın sonunda  birlikte binayı gezdiler.

Dernek yönetimi bu oluşuma bağış yoluyla maddi destek çağrısında bulundu.

YENİ POSTA – ULM

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.