Usta müzisyen Ali Dönez: Sevdiği deyişlerle sonsuzluğa uğurlandı

Ulm’un sembol isimlerinden saz ustası Ali Dönez, Ulm Merkez Mezarlığında düzenlenen cenaze töreniyle, soğuk ve yağmurlu havaya rağmen çok kalabalık bir topluluk tarafından sonsuzluğa uğurlandı. Cenazede sanatçının çocukları, yakınları da hazır bulundu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Aalen’in tanınmış Dede’si Ali Taşbaş’ın yönettiği cenaze töreninde Ali Dönez’in vasiyeti üzerine tabutu başında saz heyeti sanatçının sevdiği deyişleri dile getirdiler. Kul Fakir’in “Dostun Gül Cemâli Cennettir Bana” deyişi söylenirken, törene katılanların çok duygulandığı gözlendi.
Ulm Ditib camisinde kılınan cenaze namazının yanı sıra, Ali Dönez’in çocukları ve yakınları sanatçı için taziyeleri FC Birumutspor derneğinde kabul etmişti. Katılanlara lokmaların dağıtıldığı cenaze töreni sonunda Dede Ali Taşbaş, Ali Dönez için helallik istedi.

Elazığ doğumlu, Ulm Hydromatik fabrikasından emekli 76 yaşındaki sanatçı, çocuklarının, yakınlarının da katıldığı törende sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Ali Dönez’in dostları, sevenleri sanatçının ölene kadar yaşattığı Solfej Müzik Okulu’nu bir vakıf olarak devam ettirmek için kendi aralarında görüşmeye başladılar.

YENİ POSTA – ULM