Vatandaş TBMM’den “adalet ve güvenlik” istedi

Vatandaş TBMM’den “adalet ve güvenlik” istedi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.02.2022
Düzenleme: 01.02.2022 11:37
5
A+
A-

TBMM Dilekçe Komisyonu’nun verileri, toplumun adalet ve güvenlik talebindeki artışı ortaya koydu. Komisyona yapılan başvurular arasında bu yasama döneminde “adalet ve güvenlik” başlığı ilk kez ilk sırada yer aldı. 

    

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, vatandaşların hak ihlallerinin giderilmesi amacıyla TBMM Dilekçe Komisyonu’na yaptığı başvurulara ilişkin istatistikleri Meclis gündemine taşıdı. Gergerlioğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a yönelttiği yazılı soru önergesinde 24, 25, 26 ve 27’inci yasama döneminde komisyona yapılan başvuruların hangi hak ihlallerini içerdiğini sordu. Gergerlioğlu, ayrıca başvurular sonucunda ne gibi işlemler yapıldığını, savcılıklara suç duyurusunda bulunulup bulunulmadığını da sordu. Şentop, yanıtında yalnızca 27’inci yasama dönemine ilişkin verilere yer verdi.

1 Ocak 2022 tarihi itibariyle paylaşılan verilere göre, bu yasama döneminde komisyona yapılan başvuru sayısı 21 bin 554’e ulaştı. “Adalet ve güvenlik” başlığı altında yapılan başvuru sayısı ise ilk kez diğer başlıkların önüne geçti ve ilk sırada yer aldı.

Haberin devamı için tıklayın:

https://www.dw.com/tr/vatandaş-tbmmden-adalet-ve-güvenlik-istedi/a-60612827

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.