Yazar Sadık Usta, Stuttgart’ta söyleşiye katılacak

Düşünce tarihi üzerine art arda yayımladığı kitaplarla ilgileri üzerinde toplayan yazarlarımızdan Sadık Usta, Stuttgart’ta bir konferans verecek, soruları yanıtlayacak.

Türkiye’ye dönüş yapmadan önce uzun yıllar Stuttgart’ta yaşayan ve yazarlık çalışmalarını sürdüren yazar Sadık Usta, burada bir “memleket söyleşisi” gerçekleştirecek.

Düşüncenin toplumsal ilerlemedeki rolünü işlediği kitaplar ve felsefe zeminindeki toplantıları ilgiyle karşılanan Usta, 20 Ocak’ta Stutgart’taki “Generationenenhaus”da sohbet içerikli bir toplantıda konuşmacı olarak yer alacak. “IdeenCafe” başlıklı çağrı metninde şu ifadelerle toplantıya dikkat çekildi:

“Çok derinlere bakmadan FELSEFE sularında dolaşmak istiyoruz. Ayak bileklerimizi ıslatacak kadar.

Örneğin ‘Gerçek nedir?’ diye sormak yerine, karısı ile çok kavga eden adam gerçekten FİLOZOF oluyor mu, diye sorabiliriz.

Kuşku bizi yeni şeyler öğrenmeye mi götürür, yoksa paranoid mi oluruz? Sizi, eski bir Stuttgtartlı tarihçi arkadaşımız Sadık Usta ile hoş bir etkinliğe  davet ediyoruz.”

20 Ocak cuma günü yapılacak toplantı, Gebrüder-Schmid-Weg 13, 70199 Stuttgart adresindeki “Generationenhaus”da saat 18.00-22.00 arasında gerçekleştirilecek.

YENİ POSTA – STUTTGART